Blog Novinky Trápia Vás vysoké účty za vykurovanie – tu sú 3 tipy ako ich znížiť

Trápia Vás vysoké účty za vykurovanie – tu sú 3 tipy ako ich znížiť

Jedným z tohtoročných Oscarových favoritov na Academy Awards v L.A. je zima – preberajúca úlohu jari. Keďže je ale zmena počasia k lepšiemu v nedohľadne, ukážeme Vám naše najlepšie tipy pre inteligentnú reguláciu vykurovania. Nebojte sa vysokých nákladov za vykurovanie i tieto zimné mesiace môžu nechať Vaše peňaženky v kľude.

Einzelraumregelung

Tip 1: Nevykurujte celý dom, ale jednotlivé miestnosti

Váš inteligentný dom prevezme reguláciu za Vás – zariadi aickú a individuálnu reguláciu jednotlivých miestností samostatne. Je to tak jednoduché:

  • Definujte požadovanú komfortnú teplotu každej miestnosti.
  • Teplotné čidlá vo Vašich miestnostiach sa postarajú o to, aby inteligentný dom poznal aktuálnu teplotu.
  • Inteligentný dom sa bez problémov postará o presnú teplotu požadovanú pre jednotlivé miestnosti bez sebemenších výkyvov.

Výhoda: Týmto spôsobom už nikdy nebude zbytočne strácať tepelnú energiu prehrievaním vykurovacích telies a nebude dochádzať k výkyvom teplôt ako je to u ekvitermných vykurovacích systémov.

Príklad: Povedzme, že chcete v obývacej izbe konštantnú teplotu 24°C. Váš inteligentný dom zaistí kontinuálne udržanie tejto teploty a zároveň k temperovaniu použije iba skutočne potrebné teplo – ani o Watt viac či menej.

Zeitsteuerung

Tip 2: Načasované vykurovanie

Vykurovať má zmysel iba v prípade, že je niekto doma a izby sú využívané. A ako to môžme dosiahnuť:

Nadefinujte si Vaše individuálne časy vykurovania.
Vaše inteligentná riadiaca jednotka vykurovania sa vždy aicky (sama si spočíta) zapne v dostatočnom predstihu, aby bola dosiahnutá požadovaná teplota v danom čase (a to pre každú miestnosť individuálne, inak sa vyhrieva miestnosť s niekoľkými vonkajšími stenami ako tá uprostred domu).
V dobe, počas Vašej neprítomnosti, keď si zrovna užívate v lyžiarskom stredisku, nastavte Vaše vykurovanie jedným klikom do režimu Stand-By. Okamžite dôjde k aickej regulácii (dolu) vykurovacích telies vo všetkých miestnostiach.

Výhoda: Vaše miestnosti sú vyhriate vo Vami požadovanú dobu. Tým sa šetrí energia na vykurovanie.

Príklad: Chcete, aby bola kúpeľňa vyhrievaná v dopoludňajších hodinách medzi 6:00 až 8:00 a večer medzi 18:00-20:00 na teplotu 23°C. Medzi týmito časmi stačí teplota 20°C. Vaša inteligentná regulácia vykurovania sa postará o to, aby bola dosiahnutá požadovaná teplota v kúpeľni presne v 06:00 alebo 18:00.

Dôležité: Niekedy sa môže stať, že budete chcieť vykurovať i v inom časovom rozsahu. Pokiaľ táto situácia nastane, môžete nastavenie vykurovania kedykoľvek vzdialene upravovať.

Beschattung

Tip 3: Súčasťou môžu byť i prírodné zdroje tepla

Získajte prirodzený tepelný zdroj, slnečné žiarenie, do Vašej inteligentnej tepelnej koncepcie. Ako sa to robí:

Váš inteligentný dom otvorí všetky rolety a žalúzie úplne aicky.
Intenzita slnečného žiarenia je zaznamenávaná snímačmi teploty a výkon vykurovania je aicky znížený.
V noci zostanú žalúzie a rolety zatiahnuté, aby došlo k udržaniu tepla v dome.

Výhoda: Využite prirodzeného tepelného výkonu Slnka a izolačného účinku Vašej tieniacej techniky k zníženiu nákladov na vykurovanie.

Príklad: Vonku svieti Slnko a požadovaná teplota 24°C v obývacej izbe je nižšia. Žalúzie v obývacej izbe budú aicky vytiahnuté.
Regulujte Vaše inteligentné vykurovanie pomocou Loxone:

S Loxone Config – najlepším softwarom pre Vyše inteligentné bývanie – sa dajú uvedené funkcie veľmi ľahko realizovať. Predpripravené moduly pre individuálnu reguláciu miestností a tienenia Vám pomôžu realizovať svoj inteligentný vykurovací koncept. Vďaka použitiu Loxone Miniserveru budete schopní realizovať vlastnú inteligentnú reguláciu vykurovania za príjemnú cenu.

 

 

Zdroj: wwww.loxone.cz

  • Kategórie